باسمه‌تعالي

 

بعدازظهر روز سه‌شنبه يكم ارديبهشت ماه 94 گردهمايي مسئولين محترم شهرستانها در محل خانه معلم انجام گرفت.
در اين جلسه كه امام جمعه محترم باغ‌بهادران و مسئولين شوراي محل بعضي شهرستانها و بعضي از مسئولين دارالقرآن الكريم اصفهان نيز حضور داشتند ، ابتدا آقاي دكتر رضواني مسئول دارالقرآن قهريزجان با تلاوت آياتي از كلام‌الله مجيد جمع حاضر را مستفيض نمود، سپس آقاي خدايي مسئول محترم امور شهرستانها ضمن عرض خيرمقدم به حضار برنامه‌هاي اين گردهمايي را اعلام نمود ، سپس حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمين گرجي رياست محترم هيئت مديره دارالقرآن الكريم ، با بيانات شيواي خود ضمن تبريك سال جديد و فرارسيدن ماه مبارك رجب، اين ماه را فرصتي مغتنم و طلائي براي عبادت و خودسازي اعلام نمود و از همگان خواست تا از فرصتهاي ارزشمند ماههاي رجب و شعبان خود را براي استقبال شايسته از ماه سعادت‌بخش رمضان آماده نمايند و ضمن برشمردن ويژگي‌هاي منحصربه فرد قرآن كريم گفتند اگر روح قرآن در مسئولين دارالقرآن موج نزند نمي‌توانند مروج قرآن اين اقيانوس بيكران رحمت خداوندي در جامعه باشند.


ايشان پيشنهاد نمودند مسئولين شهرستانها براي تعالي‌بخشي به مربيان و دست‌اندركاران قرآني با بهره‌گيري از علما و انديشمندان، كلاسها و جلسات اخلاقي ترتيب بدهند و بكوشند تا براي توسعه و رونق فعاليتهاي خودشان از حمايتهاي نمايندگان، ائمه جمعه و جماعات، وعاظ برجسته، صاحب‌نظران، خيرين و نيز امكانات آموزش و پرورش و شهرداريها بهره‌مند شوند.
ايشان افزودند با عنايت به اينكه مؤسسه دارالقرآن الكريم اصفهان داراي مجوزهاي لازم مي‌باشد، مسئولين شهرستانها مي‌توانند با تأسيس مدارس غيرانتفاعي، هم جوانان ساكن در شهرستانها را ياري نمايند و هم دارالقرآن را منتفع نمايند.
آقاي گرجي يادآور شدند با عنايت به وجود دانشجويان مبرز در دانشگاه قرآن و عترت، لازم است مربيان خود را از ميان فارغ‌التحصيلان دانشگاه مذكور برگزينند. پس از آن آقاي دكتر رضواني پيشنهاد نمودند تقويم برنامه زمانبندي جلسات و دستورات هر جلسه آماده و اعلام شود.
آقاي محمد گرجي كه اخيراً به عنوان مسئول نيروي انساني و پژوهشهاي دارالقرآن مشغول به كار شده‌اند طي سخناني از اهداف بلندي كه انشاء‌ا... در دارالقرآن روي خواهد داد سخن گفت و توجه حاضرين را به نقشه مهندسي فرهنگي كشور، تهيه شده توسط شوراي انقلاب فرهنگي جلب نمود و اصلاحات لازم براي بروزرساني برنامه‌هاي درسي و آموزشي دارالقرآن و نظام‌سازي براي بهبود امور را يادآور شد و خواستار توان‌افزايي مربيان گرديد.
در خاتمه نظرات بعضي مسئولين ديگر شهرستانها استماع شد و راهكارهايي توسط مسئولين ارائه گرديد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید