صبح روز جمعه مورخ سي‌ام مهرماه جلسه مسئولان و مديران مراكز شهرستان‌ها اعم از روحانيون، خواهران و برادراني كه عهده‌دار اداره مراكز و شعب قرآني مؤسسه بزرگ دارالقرآن الكريم اصفهان مي‌باشند، با حضور حجت‌الاسلام و المسلمين اژه‌اي مديرعامل و آقاي احمدي معاون اداري مالي و بعضي مسئولان ديگر مؤسسه در محل سالن اجتماعات دارالقرآن برگزار شد، ابتدا آيات الهي قرآن كريم تلاوت گرديد، سپس آقاي خدايي مدير مركزي امور مراكز شهرستانها ضمن بازگو نمودن شمه‌اي از آن‌چه در جلسه پيشين در محضر حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج شيخ مهدي مظاهري گذشته بود نسخه‌اي از متن پياده شد سخنان ايشان را بين حضار توزيع و خلاصه‌اي از اهداف برگزاري جلسه را برشمرد، از جمله اين‌كه از حاضرين سه درخواست را عنوان نمود: اين‌كه طرح شما براي جذب مخاطب چيست؟ به محتواهاي آموزشي در شعب اشاره بفرماييد؟ در رابطه با جذب كمك‌هاي مالي و مردمي براي پيشبرد امور شعب چگونه عمل مي‌شود؟
سپس فرصت در اختيار مديران مراكز قرار گرفت و به ترتيب هركدام از آن‌ها، طرح‌ها، نقطه نظرات، انتقادات و ايرادات، پيشنهادات، مشكلات و خواسته‌هاي خود را نيز مطرح نمودند از جمله آقاي دكتر رضواني دبير مجمع مؤسسات قرآن اظهاراتي داشت از جمله اين‌كه بايد برنامه مدون مهندسي شده براي فعاليت‌ها ايجاد شود و سعي ما بر اين باشد كه ضمن بهره‌گيري از فرمايشات و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي، بيسوادي قرآني را از بين ببريم و براي رسيدن به اين مقصد از مربيان مجرب و افراد و اساتيد دلسوز و صاحب‌نظر بهره‌گيري شود. وي همچنين اشتراك با نشريات و مجلات قرآني را مورد تأكيد قرار داد. سپس آقاي محمدرضا گرجي مدير نيروي انساني و آموزش به بهره‌مندي از آيه شريف قرآن كريم كه مي‌فرمايد جهل عامل فقر مي‌باشد و فقري بالاتر از عدم بهره‌گيري از آيات الهي قرآن نمي‌باشد، از طرح آماده شده در مؤسسه براي چگونگي استراتژي اين مؤسسه براي شهرستان‌ها و اقدامات و پروژه‌ها و تأليفات مؤسسه سخن گفت.
پس از آن مدير عامل مؤسسه ضمن اشاره به اين‌كه ۴۰ مورد از موارد مطروحه از سوي حاضرين را يادداشت نموده است و جمع‌بندي آن‌ها، گفت در اين نشست و در اين گردهمائي بايد گفت آيا ما با دو امانت مهمي كه رسول خدا۶يعني قرآن و عترت در اختيارمان گذارده است چه كرد‌ه‌ايم و آيا به راستي در قبال اين‌ همه راهكاري كه از طرف خداوند در قرآن كريم براي سعادت بشر نازل شده است چگونه بهره‌برداري كرده‌ايم؟
و تلاش‌هايي كه در هيئت مديره براي رفع مشكلات شهرستا‌ن‌ها شده و مي‌شود را يادآور شدند و در خصوص ارائه گواهي از سوي مؤسه نيز گفتند براي معتبر بودن گواهي‌هاي صادره پيگير اخذ مجوز از سوي مسئولين مربوطه مي‌باشيم و از اين كه در حال حاضر گواهي حفظ قرآن صادر مي‌شود سخن گفتند و براي آموزش مربي نيز اقدامات خوبي انجام شده و باز هم خواهد شد.
در خاتمه آقاي خدايي ضمن تشكر از حضور فعالانه مديران مراكز از آن‌ها خواستار پاسخ به نامه‌ها و پيگيري موارد ارجاعي از سوي مؤسسه شد و نتايج مسابقات را كه مطرح شده بود را نيز اعلام نمود.
اين جلسه پس از اقامه نماز جماعت خاتمه يافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید