به مناسبت ارتحال عالم جلیل‌القدر، چهره ماندگار تبلیغ، بنیانگذار دارالقرآن الکریم اصفهان حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری مجلس یادبودی از طرف دارالقرآن الکریم اصفهان برگزار شد.
این مراسم روز جمعه ۲۹ دی‌ماه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱ صبح مصادف با هفتمین روز درگذشت این عالم بزرگوار در ساختمان مرکزی دارالقرآن الکریم اصفهان برگزار گردید.
در این مراسم که اعضاء بیت آن مرحوم، جمعی از اعضاء هیئت مدیره، مدیرعامل، کارکنان، مربیان، معلمان و مسئولین مدارس حضور داشتند، ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت گردید  و بعد از آن جناب آقای حاج محمد دیانی ضمن اظهار تأسف از درگذشت این عالم بزرگوار طی سخنان مبسوطی به بیان گوشه هایی از زندگی پربار حاج آقا مظاهری پرداختند.
وی اظهار داشت: مرحوم مظاهری در سراسر زندگی از مرگ و عالم معاد فراوان یاد می کرد و باور جدی به عالم آخرت داشت. وی ادامه داد حاج آقا مظاهری بیش از ۶۰ سال دعای ابوحمزه را در اصفهان برگزار نمودند و با توجه به اهمیت فراوان دعا معتقد بودند که با توجه به ظهور عرفان های کاذب لازم است برای دعا مکتبی گشوده شود. آن مرحوم اعتقادش بر این بود که باید عرفان از زبان معصومین:در دعاها و مناجات ها مطرح شود تا پوچی آن گونه عرفان های نوظهور آشکار شود. حاج آقا مظاهری مشی زندگی اهل بیت:را می دانست و می گفت باید از مظلومیت اهل بیت:به شیوه ای نو و تأثیرگذار به ویژه برای نسل جوان سخن گفته شود.
ایشان از فعالیت های خیرخواهانه اخلاقی، اجتماعی و مردمی بودن حاج مهدی مظاهری نیز یاد کرد و گفت: ایشان عمیقاً معتقد بود که باید فعالیت های قرآنی در جامعه گسترش یابد و بر این اساس بود که دارالقرآن را تأسیس نمود و در این راستا نیز در ملاقاتی که در حضور رهبر فرزانه انقلاب برگزار شد به این مضمون به فعالیت های خیرخواهانه، تلاش های سیاسی و منابر و خطابه های آقای مظاهری اشاره کردند و فرمودند: «قله فعالیت های آقای مظاهری تأسیس دارالقرآن بوده است.»
آقای دیانی در پایان به این موضوع پرداخت که در سایه ایجاد چنین مؤسسه ای بود که به حمدالله هم اکنون در جامعه بسیاری از خواهران و برادران دانش آموخته دارالقرآن، شمع محافل قرآنی شده اند و هر یک جمعی از جوانان دختر و پسر را تحت   آموزش های قرآنی قرار داده اند و اینک بسیاری از آنان حافظ قرآن تربیت شده اند و این ها ثمره و رویش همین دارالقرآن ها بوده است. این جلسه با ذکر صلوات و فاتحه ای برای شادی روح آن عزیز سفر کرده خاتمه یافت.

photo 2018 01 20 13 36 21

photo 2018 01 20 13 37 41

photo 2018 01 20 13 37 32

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید