سومین همایش استانی مدیران و مسئولین مراکز و شعب مؤسسه بزرگ دارالقرآن الکریم اصفهان روز دوشنبه مورخ ۱۳/۶/۹۶ همزمان با ایام جشن های بسیار مبارک غدیر (از صبح تا عصر) با حضور جمعی از مسئولین و بعضی از اعضاء هیأت امناء و هیئت مدیره و مدیرعامل در محل اردوگاه دارالقرآن الکریم واقع در اصفهانک برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه همایش که با استماع روح نواز آیاتی از کلام الله مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد، تواشیح گروه بصائر و خطبه خوانی زیبای کودک خردسال و خیرمقدم مدیرعامل محترم جناب آقای عاملیان و قرائت پیام سراسر راهگشا و پندآموز حضرت حجت الاسلام و المسلمین مظاهری بنیانگذار و مؤسس و خدوم مؤسسه از دیگر برنامه ها بود و پس از آن حجت الاسلام و المسلمین اژه ای از اعضای هیئت مدیره مؤسسه از سوابق و دیرینه مؤسسه یاد نمود و از ویژگی های ارزشمند و مؤثری که در طول نزدیک ۴۰ ساله به آن ها دست یافته است سخن گفت، در ادامه بر اساس آن چه که از قبل به مسئولین و مدیران شعب و مراکز اعلام شده بود، فعالیت کمسیون های هفت گانه شکل گرفت و هر کمسیون طبق سرفصل های مشخص به بحث و گفت و گو پرداخت و نتایج حاصله از قبیل انتقادات، پیشنهادات آسیب شناسی و ارائه راهکارهای خود را صورتجلسه و تشریح نموده و سپس در برنامه نماز جماعت شرکت کرده و پس از صرف ناهار نتایج حاصله را نمایندگان هر کمسیون به ترتیب پشت میکروفن قرار گرفته و برای سایر شرکت کنندگان در همایش توضیح دادند و جمع-بندی آنچه که از صبح تا آن ساعت مطرح شده بود، توسط مدیرعامل محترم در جمع حضار بیان شد.
در سخنان جناب آقای عاملیان نکات حائز اهمیتی وجود داشت که بنا بر اختصار به بخش هایی از آن اشاره می شود:
آقای مدیرعامل خدمات همه خدمتگزاران دارالقرآن از ابتدا تا حال را ستودنی توصیف و از تلاش های آن ها سپاسگزاری نمود. ایشان خدمت در این مؤسسه را یک تکلیف برشمرد که علی رغم سنگینی بیش از پیش آن لازم است که با تلاش مضاعف این پرچم برافراشته شده، پیشتر برده شود.
آقای عاملیان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر «فرمان آتش به اختیار» گفت ما که سربازان «فرهنگ دینی» این کشور هستیم باید با هوشیاری هرچه تمام تر در به انجام رساندن هرچه پسندیده تر، تمیزتر و تأثیربخش تر به این فرمان عمل نماییم. وی اضافه نمود بر اساس آیه «لا یمسه الا المطهرون» کار قرآنی باید تمیز، پاک و مطهر انجام پذیرد ما حق نداریم کار قرآنی غیر تمیز و مطهر ارائه نماییم. ایشان سرمایه های این مؤسسه را که منسوب به قرآن می باشد، سرمایه هایی اصیل و ارزشی برشمرد و لذا خدمت در چنین مؤسسه ای را ضمن آن که از الطاف الهی دانست، خدای ناخواسته عقوبت کوتاهی و بد عمل نمودن در آن را بسی سخت تر عنوان کرد.
در خاتمه به چشم اندازهای آینده این مؤسسه اشاره نمود و خواستار تنظیم شرح وظیفه و دستورالعمل نظارت و ارزیابی در همه زمینه ها شد که لازم است در تهیه طرح آن مشارکت همگانی وجود داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید