به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) براساس اعلام دفتر آیت‌الله العظمی وحید خراسانی ایشان مبلغ فطریه امسال را سه کیلو گندم به مبلغ شش هزار تومان اعلام کرده است.

براساس این گزارش در صورتی که قوت غالب برنج باشد ایشان مبلغی تعیین نکرده و خود مکلفین بنابر قیمت منطقه و نوع برنج مصرفی باید مبلغ را بپردازند.

براساس اعلام دفتر ایشان روز عید نیز در صورت مشاهده هلال ماه اعلام می شود و با وجود اختلاف ایشان در ابتدای ماه رمضان هنوز نمی توان روز عید را اعلام کرد و مستلزم دیدن ماه است.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین شمس، مدیر دفتر آیت‎الله العظمی نوری‌همدانی در گفت‌وگویی اظهار کرد: بنا به نظر آیت‌الله نوری‌همدانی بهتر آن است که فطریه از قوت غالب تهیه و پرداخت شود.
وی ادامه داد: مبلغ زکات فطریه امسال از سوی این مرجع تقلید برای کسانی که قوت غالب آنان گندم است، برای هر فرد 6 هزار تومان (سه کیلو گندم) تعیین شده است. همچنین افرادی که قوت غالب آنان برنج است، برای هر فرد 18 هزار تومان (سه کیلو برنج) زکات فطره تعیین شده است.

مدیر دفتر آیت‎‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد: مبلغ کفاره افرادی که به هر دلیل توان روزه گرفتن نداشته و عذر موجه شرعی داشته‎اند، برای هر روز روزه‎خواری 1500 تومان است که برای یک ماه در مجموع 45 هزار تومان خواهد بود.