درباره دارالقرآن الکریم اصفهان بیشتر بدانید

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) :

هرگاه فتنه های روزگار مانند شب تار شما را فراگرفت پس به قرآن پناه ببرید.

قرآن كلام خدا و كتاب نور و حكمت است. جلوه‌ای است از عظمت و بزرگی خدا و نور هدایتی است كه بر رسول گرامیش فروفرستاد تا بندگانش را از ظلمات جهل و غفلت رهایی بخشد.

دارالقرآن الكریم اصفهان با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت در جامعه توسط جمعی از شیفتگان معارف اســـلامی و به همت حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری و مدیریت حاج آقا مصطفی یراقی در سال 1367 در اصفهان تاسیس و در سایه‌ی عنایات و توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با یاری قرآن دوستان به كار خود ادامه داد. همچنین در سال 1389 حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی اژه‌ای مدیریت این مؤسسه را برعهده گرفتند.

دارالقرآن الكریم اصفهان تاکنون موفق به ارائه خدمات وسیع و چشمگیری بویژه در سطح استان شده است.

زندگینامه حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری

اعضاء هیئت امناء:

- حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ احمد زاهد نجفی (زندگینامه)

- حجة الاسلام و المسلمین حاج سید اسماعیل هاشمی اصفهانی (زندگینامه)

- حجة الاسلام و المسلمین حاج سید حسن فقیه امامی (زندگینامه)

اعضاء هیئت مدیره:

- حجة الاسلام و المسلمین حاج مهدی مظاهری، حجة الاسلام و المسلمین حاج مهدی اژه‌ای، حجة الاسلام و المسلمین حاج محمود گرجی، حاج محسن مظاهری، دكتر حاج حسن مشكوتی، حجة الاسلام و المسلمین حاج مجتبی كلباسی، دكتر حاج اصغر منتظر القائم، حاج محمد دیانی، حجة الاسلام حاج عبدالجواد عبدالهی 

             دانشگاه معارف قرآن و عترت علیه‌السلام 

             مراکز شهرستانی 

             مجتمع آموزشی         

             کتابخانه

             شکوفه های قرآن   

             نمایشگاه و فروشگاه کتاب

             واحد نرم افزار

             شـــعب     

             واحد سمعی و بصری

             واحد تکثیر

             واحدحفظ         

             واحد جذب کمک های مردمی             

            

شكوفه های قرآن:

این برنامه آموزی وی‍ژه خردسالان 5 تا 7 ساله و طی چهار دوره برگزار می­ گردد و كودكان شركت كننده علاوه بر آموزش سُور كوچك قرآن كریم و احادیث كوتاه،  مطالبی در زمینه اخلاق اسلامی فرا می ­گیرند.

كلاس­های ویژه بزرگسالان:

این كلاس­ها در زمینه روخوانی، روانخوانی، تجوید حفظ، مفاهیم، اصول عقاید، احكام، اخلاق و قصص قرآن، متناسب با سطح تحصیلات و سن مخاطبان تكیل می­گردد.

تربیت بدنی و فعالیت­های هنری:

در كنار برنامه ­های فرهنگی و به منظور ایجاد فضایی با نشاط و سالم، كلاس­های آموزشی و مسابقات متنوعی در رشته­ های مختلف ورزشی و هنری اجرا می­گردد.

 شعب دارالقرآن الكریم اصفهان

دارالقرآن الكریم اقدام به تأسیس 150 شعبه در مناطق مختلف شهر اصفهان نموده و كلاس­ها و برنامه­ های آموزشی و فرهنگی خود را علاوه بر ساختمان مركزی و پایگاه ­های تابستانه در این شعب ارائه می­نماید.

مراكز شهرستانی دارالقرآن الكریم اصفهان

با توجه به نیاز و درخواست اقشار مردم، در شهرستان­های اردستان، اسماعیل ترخان، باغ بهادران، بهارستان، خولنجان، درچه، دهاقان، رضوان شهر، زرین شهر، زواره، سهروفیروزان، شاهین شهر، صفائیه، طالخونچه، فلاورجان،فولادشهر، قهریزجان، كوشك، گورت، مجلسی، محله هشت، میمه، نایین، ونداده و نطنز مراكز متعددی تأسیس شده كه برنامه­ های آموزشی و فرهنگی دارالقرآن الكریم با همكاری خیرین و فعالیت جوانان علاقه ­مند و فعال این شهرستان­ها در این مراكز نیز اجرا می­گردد.

دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان

این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با برگزاری دوره ­های رسمی كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ارشد در رشته ­های قرآنی و پذیرش دانشجو از طریق كنكور سراسری و همچنین طراحی و اجرای دوره ­های متنوع و كاربردی آموزش عالی آزاد، علاوه بر ارتقاء سطح دانش علاقه­ مندان، در راستای تربیت مربیان ورزیده و متعهد جهت ارائه كلاس­های مختلف قرآن و معارف اسلامی فعالیت می­ نماید.

دوره های رسمی : كارشناسی و كاردانی تربیت معلم قرآن كریم، كارشناسی تفسیر قرآن كریم و كارشناسی و كارشناسی ارشد علوم قرآن كریم

دوره های آموزش عالی آزاد: آشنایی با علوم قرآن، آموزش مربی قرآن، حفظ موضوعی، تربیت قاری و داور، تربیت مبلغ قرآن، آموزش تكمیلی قرآن، تربیت مربی شكوفه ­های قرآن و ...

بزرگراه شهید خرازی، ابتدای خیابان شهیدان، تلفن: 33372020

مجتمع آموزشی متشكل از مدارس هفت گانه

مدارس دارالقرآن الكریم اصفهان با هدف ایجاد فضایی سالم برای تعلیم و تربیت دانش ­آموزان عزیز به وجود آمده ­اند:

دبستان پسرانه1: خیابان مسجد سید، بازار بیدآباد 32368484

دبستان پسرانه2: خیابان زینبیه، خیابان آیت ا... غفاری 35521943

دبستان دخترانه: خیابان كاوه كوچه شهید هادی‌زاده 33362808

راهنمایی پسرانه: خیابان مسجدسید، بازار بیدآباد 32362670

راهنمایی دخترانه: خیابان شیخ بهایی، جنب ساختمان مركزی 32367050

دبیرستان پسرانه: خیابان كاوه، خیابان ابوریحان 34581090

دبیرستان دخترانه: خیابان شیخ بهایی، جنب ساختمان مركزی 32367050

آدرس اینترنتی سایت مدارس: www.dar-alquran-schools.ir

امور حافظان:

امور حافظان در دو بخش ویژه برادران و خواهران ضمن پذیرش علاقه ­مندان به حفظ قرآن كریم، متناسب با میزان آمادگی آنان برنامه مناسبی ارائه و كلاس­هایی را نیز برگزار می­ نماید.

 واحد سمعی-بصری و مركز نرم ­افزار

این بخش ­ها با ارائه بیش از 8000 عنوان نوار صوتی و تصویری و نرم ­افزار كامپیوتری در زمینه علوم قرآنی و معارف اسلامی، به صورت فروش و امانت، در محل ساختمان مركزی دارالقرآن الكریم اصفهان در خدمت برادران و خواهران گرامی، به ویژه دانش­ آموزان و دانشجویان عزیز می ­باشند. 

نمایشگاه و فروشگاه كتاب

فروشگاه مركزی كتاب، واقع در ساختمان مركزی، علاوه بر ارائه كتب منتشر شده توسط انتشارات دارالقرآن الكریم، صدها عنوان كتاب در زمین­ های مختلف قرآن و عترت در اختیار عموم قرار می ­دهد.همچنین جهت سفارش تلفنی كتاب با شماره 32367046 داخلی 112 تماس حاصل نمایید.

امور مربیان

این واحد به منظور تأمین مربی و نیروی انسانی مورد نیاز جهت اداره كلاس ­های آموزشی، جلسات قرآنی، مسابقات، همایش ­ها و سایر  برنامه­ های فرهنگی (از بین فارغ التحصیلان دانشكده معارف قرآنی اصفهان) به وجود آمده و علاوه بر اعزام مربی به كلیه كلاس­های آموزشی دارالقرآن الكریم، نسبت به تأمین مربی، داور و مجری برای سایر متقاضیان اعم از مساجد، دانشگاه­ها، مدارس، نهادها وسازمان­ها، اقدام می ­نماید.

كتابخانه تخصصی

كتابخانه مركزی دارالقرآن الكریم با فراهم آوردن مجموعه ­ای با بیش از 14600 جلد كتاب در 8000 عنوان با موضوعات قرآن و معارف اسلامی در خدمت مربیان، قرآن آموزان و كلیه علاقه­ مندان می ­باشد.

واحد جذب كمك­های مردمی

شما برادران و خواهران نیك اندیش كه ترویج فرهنگ قرآن و عترت را فریضه ­ای بزرگ و موجب سلامت جامعه و آینده جوانان عزیز می­ دانید، می­ توانید دارالقرآن الكریم اصفهان را در این مسیر مقدس و دشوار یاری نموده و علاوه بر ارائه طرح­ها و نظرات ارزشمند خویش، در تأمین هزینه­ های سنگین آن سهیم شوید. واحد جذب كمك­های مردمی به صورت­ های زیر در خدمت شماست:

الف) اشتراك ماهانه: با پذیرش این اشتراك، نماینده دارالقرآن هر یك یا چند ماه به آدرس شما مراجعه و در قبال ارائه رسید رسمی وجه اهدائی شما را دریافت می ­نماید.

ب) دریافت كمك­های نقدی از جمله هدایا، نذورات، سهم مبارك امام علیه السلام، ثلث مال و بخشی از سود فعالیت­های تولیدی و تجاری

ج) پذیرش سفارش­های تلفنی: تنها با یك تماس با تلفن 32353838 می­ توانید تاج و سبدگل درخواستی خود را سفارش دهید. تاج و سبدگل بدون نیاز به حضور شما و بدون دریافت هزینه حمل، به مراسم مورد نظرتان ارسال می­گردد. جهت مشاهده تصاویر تاج و سبدگل می توانید به آدرس اینترنتی www.tajegol.ir مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها  

+4 #1 زهرا مرتضایی 1394-04-02 16:22
با سلام و عرض ادب.
زهرا مرتضایی هستم بیست و شش ساله ساکن شهرستان فریدن استان اصفهان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عرب از دانشگاه های معتبر و دولتی ایران. تمایل بسیاری به همکاری با مراکز دارالقران در استان اصفهان را دارم. در صورت نیاز به نیروی کار در هر زمینه ای خوشحال میشم با مراکز شما همکاری داشته باشم. شایان ذکر است که بنده بر مباحث قرانی و دینی و کارهای پژوهشی در زمینه ی رشته ی عربی و الهیات تسلط بسیاری دارم.
با تشکر فراوان
نقل قول کردن
+2 #2 امامقلی باتوانی 1394-12-17 16:04
با سلام: با توجه به نبود منابع علمی مرتبط با زبان و ادبیات گرجی در ایران و نبود قرآن به زبان گرجی در جامعه شیعی گرجیان ایرانی و احساس این خلائ پس از تلاتش همه جانبه در طول 9 سال به حول و قوه اللهی توانستم قرآن را به زبان گرجی ترجمه نمایم ولی پس از گذشت هشت سال از پایان ترجمه ام هنوز نتوانستم آن را چاپ و به جامعه گویشور این زبان هدیه کنم نظر آقایان در این رابطه چیست!؟ آیا بود که دستی بر آید! قضاوت با شما:
نقل قول کردن
+1 #3 مریم 1396-02-25 18:42
سلام چرا آدرس شعب آموزشی دارلقران رو درج نمیکنید؟ ما چطور در موردش اطلاع پیدا کنیم کجاها کلاس هست

سلام خدمت شما

چون بسیاری از شعب دارالقران از طریق اشخاص حقیقی در اختیار این موسسه قرار گرفته امکان درج مشخصات آنها در سایت وجود ندارد
جهت کسب اطلاع از آدرس هر شعبه میتوانید همه روزه از ساعت 8 الی 14 با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

03132368444 امور شعب دارالقران الکریم اصفهان
نقل قول کردن
+1 #4 مهدی احمدی 1396-09-01 18:19
سلام فرزند پسر 12 ساله ام علاقه زیادی به قران دارد ولی متاسفانه در این شهر به این بزرگی هنوز کلاسی نیافته ام خوهشمند است راهنمایی البته موسسه بینه را سال قبل رفت که گفتند ایشان صدای قرانی ندارد و ایشان تقریبا از قران زده شده بود ولی با یکسال تلاش ما مجدد جذب قران شده است خواهشمند است برای آموزش راهنمایی کنید

پاسخ مدیر سایت
سلام بر شما
برای آموزش فرزندتان اگر بتوانید از طریق آموزشهای مجازی اقدام بفرمایید بهتر است
اگر به رشته صوت علاقه مند است میتواند با مشورت یک استاد کسی را که میخواهد از او تقلید کند را انتخاب کند و بعد با گوش کردن زیاد تحت نظر استاد به کار خود ادامه دهد
اگر در رشته صوت نمیتواند کار کند در بخش مفاهیم ، حفظ ، داستانهای قرآن هم میتواند فعالیت کند
همه اینها در صورتی استکه خودش به این کار علاقه داشته باشد
او را مجبور به ارتباط با قرآن نکنید و مثلا در بخش حفظ کردن ادعیه و زیارات ، عضویت در فعالیتهای مسجد ، ار تباط با خدا از طریق نماز و . . . بیشتر کار کنید
به علاوه اینکه سن فرزند شما سن استقلال طلبی است برای انتخاب به او فرصت انتخاب بدهید و به هر کاری علاقه داشت او را در همان کار راهنمایی کنید

موفق باشید
نقل قول کردن
+1 #5 نجفی 1398-01-20 06:53
سلام چرا تمام مدارس در یک سطح شهر هست من دوست دارم دخترم را ثبت نام کنم ولی مدارس به ما دور هستند من سه راه سیمین زندگی میکنم

سلام
برای راه اندازی هر مدرسه نیاز به چند میلیارد سرمایه است و سرمایه بیشتر مدارس دارالقرآن از طریق کمکهای مردمی بوده و هست
دارالقران سعی کرده در منطقه مورد نظر شما مدرسه تاسیس کند که به خاطر نداشتن بودجه لازم اینکار انجام نشده اگر فرد یا افرادی بخشی از بودجه آنرا متقبل شوند اینکار انشاءالله انجام خواهد شد
موفق باشید
نقل قول کردن
0 #6 َعلی 1398-05-03 21:05
سلام .اجرکم عندالله
ما ازاین سایت خیلی استفاده کردیم.خدارا شکرکه خادیم قرآن ، تلاش خوبی درزمینه ی با قرآن کرده اند. امیدوارم خداوند دست اندرکاران این سایت را در راه خودش موفق وپیروز گرداند. وپاداشان را خودش عطاء فرماید. ومن الله توفیق . واجرکم عندالله
یاعلی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نقشه