معرفی سایت

تلاش بنیاد به گسترش فرهنگ تشیع و پژوهش در باورهای شیعی است. از این رو، در حوزه تخصصی برای مخاطبین خاص مجله امامت پژوهی را منتشر می کند و از دیگر سو دفتر انتشارات کتابهایی در سطح مخاطبین عام چاپ می کند؛ و در این میان سایت امامت به آدرس http://emamat.ir می کوشد ضمن تلاش برای فراهم آوری هر آنچه که در حوزه امامت پدید آمده است، فعالیتهای بنیاد امامت را نیز انعکاس دهد و بتواند منبع و پروندۀ علمی ای برای اثر مکتوبی همچون دانشنامه امامت پژوهی باشد. از این رو، کاربری که از سایت امامت بازدید می کند، مقالات تخصصی را در کنار مقالات ترویجی و نکته های عمومی امامت پژوهی مشاهده خواهد کرد.

برای دسترسی آسان به مطالب سایت، ساختار سایت بدین شکل تنظیم شده است:

 زیر مجموعه های هر کدام به قرار زیر است:

الف) خانه

شامل هفت زیر مجموعه است:

خبر

فصل نامه: شامل محتوای مجله فصلنامه امامت پژوهی به دو فرمت ورد و پی دی اف است.

گزارش 

مصاحبه

آموزه: نکات و مطالب کوتاه شامل احادیث، نکته های پژوهشی، ایده های پژوهش و ....

مناسبت ها: برخی از مقالات و مطالب سایت با توجه به مناسبت روزهای خاص منتشر می شوند؛ سالروز تولد ائمه، یا علمای صاحب نامی که در حوزه امامت دارای اثر هستند، وفیات ائمه علیه السلام، و روزهای خاصی مثل غدیر و مباهله و ....

ویژه نامه: سایت تلاش دارد در مناسبت ها، مجموعه مقالات و نوشتارهایی در یک موضوع فراهم آورد، ویژه نامه صحیفه سجادیه، امام صادق علیه السلام، مباهله، غدیر، مهدویت و ... از همین موارد است؛ گاهی شامل مطلب جدید و گاهی آمیخته ای از مطالب پیشین سایت در آن موضوع خاص است.

ب) اندیشۀ امامت

شامل عناوین فرعی زیر است:

مقالات: نوشتارهایی که در ساختار مقاله نگاشته شده اند؛

نقد وبررسی: شامل مقالاتی در بررسی دیدگاهی مشهور، نقد و نظری درباره دیدگاه مستشرقین و منتقدین، بررسی مفهومی خاص در حوزه امامت، ارزیابی و پاسخ به شبهه ای علمی و ... است.

در کلام امامت پژوهان: متن سخنرانی یا نکاتی از پژوهشگرانی درج می شود که در حوزه امامت به مطالعه و تحقیق می پردازند و یا به فعالیت در حوزه امامت شهره اند مثلا مؤسسه ای تأسیس کرده اند و ... .

امامت پژوهان: معرفی دانشمندانی که آثار قلمی در حوزۀ امامت دارند و یا در تاریخ تشیع به عنوان متکلم مشهورند.

ج) پاسخگویی

شامل عناوین زیر است:

پاسخ به سؤالات: پرسش و پاسخ هایی در زمینه امامت؛ پاسخ به شبهات؛ توضیح دربارۀ کتاب و موضوعات امامتی، و ...

سؤالات‌ما:

تالار‌گفتگو:

ارسال‌سؤال: برای درج سؤال بازدید کنندگان و کاربران درباره موضوع امامت و مسائل مربوط به سایت و بنیاد فرهنگی امامت.

د) رسانه

دو عنوان زیر را در برمی گیرد:

گالری‌تصویر: شامل تصاویری است به مناسبت های مذهبی مربوط است. این بخش به طور مستقل اگرچه فعال نیست اما با توجه به موضوع مطالب، تصویرهای مختلفی در پایین نوشتارها نمایش داده می شود.

اینفوگراف: شامل اینفوگرافی های مناسبتی و تاریخی است؛ سایت می پندارد این شیوه اطلاع رسانی یکی از اثرگذارترین شیوه های آموزش است؛ اگرچه در نشر این گونه آثار توفیق چندانی نداشته است.

ھ) درباره ما

شامل موارد زیر است:

معرفی‌سایت: معرفی سایت و بخشهای مختلف سایت امامت: http://emamat.ir/

معرفی‌بنیاد ‌امامت: معرفی بنیاد فرهنگی امامت و زیر مجموعه ها و فعالیتهای بنیاد در مراکز استان ها؛

اخبار ‌بنیاد: اخبار و گزارش های مربوط به فعالیتهای اجرایی بنیاد از قبیل برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی، به ویژه اخبار دورۀ تخصصی امامت پژوهی، ایجاد شعب در دیگر استان ها و ... .

انتشارات‌ بنیاد: بنیاد امامت دارای مجوز نشر است و تلاش دارد کتاب و رساله هایی در موضوع امامت را منتشر کند. معرفی فعالیتها و کتابهای منتشره از سوی انتشارات در این بخش درج می شود.

ارتباط با بنیاد: ضمن درج آدرس و شماره تلفن های بیناد، امکانی برای درج و ارسال مطالب و پیشنهاد و خواسته ها به صورت الکترونیک قرار داده شده است.

http://emamat.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید