يكى از اشكالاتى كه وهابيون بر شيعه وارد كرده‌اند،‌ پوشيدن لباس سياه است. آنها مدعى‌اند كه در منابع شيعه،‌ روايات متعدد در مذمت لباس سياه وارد شده كه آن را‌ لباس دوزخيان،‌ فرعونيان و عباسيان (دشمنان اهل بيت(علیهم السلام))‌ شمرده است.‌ از طرفي، طبق روايات، رسول خدا صلى الله عليه وآله و اميرالمؤمنين عليه السلام از لباس سفيد استفاده مى‌كرده‌اند و پيروانشان را به استفاده از اين رنگ دستور داده اند.
اما امروز در جامعه شيعى ديده مى‌شود كه آنان برخلاف دستور پيامبر و ائمه، از رنگ سياه به خصوص در ايام عزادارى امام حسين عليه السلام استفاده مى‌كنند واين كار در ميان شيعيان به عنوان يك فرهنگ در آمده است.
شبهه‌ى فوق در سايت هاى مختلف وهابيت به صورت گسترده مطرح شده است برای یافتن پاسخ این شبهه مقاله زیر را دانلود کنید

فرهنگ سیاه پوشی شیعه

دیدگاه‌ها  

0 #1 محمد 1397-06-20 12:40
سلام برادر عزیز
مرگ و زندگی بدست خداوند متعال است. اگر خدا نمی خواست که امام حسین شهید بشه هیچ کس و هیچ قدرتی او را کشته یا شهید نمیتوانست. پس چرا ما باید هر سال گریه و زاری کنیم و به خود ظلم کنیم با زدن زنجیر و قمه. مگر امام حسین در جای بهتر از این زمین خاکی نیست؟

سلام بر شما عزیز گرامی
این حرف شما مانند این است که بگوییم خدا راضی به گناه کردن ماست چون اگر راضی نبود اجازه این کار را به ما نمی داد
عزیز جان خدا به ما آزادی و اجازه انجام هر کاری را داده اما این خود ما هستیم که باید راه را درست انتخاب کنیم کاربرد عقل در همین جاست که معلوم می شود
اگر خدا راضی به کشته شدن امام حسین علیه السلام باشد پس کشتن او باید کار خوبی باشد و قاتل او باید به بهشت برود !
آیا قاتل امام حسین به بهشت میرود؟!
از طرفی تکلیف کسانی که امام را یاری کردند چه می شود چون اگر خدا به کشته شدن امام حسین علیه السلام راضی بوده آنها با دفاع از امام حسین علیه السلام جلوی اجرای خواست خدا را گرفته اند پس همه آنها به جهنم خواهند رفت !
آیا یاران امام حسین علیه السلام به جهنم خواهند رفت؟!

دقت کنید و موفق باشید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید