از حضرت امام على عليه السلام نقل شده است كه فرمود:
زیادی کارهای منزل دختر پیامبر را به زحمت انداخته بود ، روزى شنيديم چند غلام را خدمت پیامبر صلى الله عليه و آله آورده اند به فاطمه گفتم : وقتى خدمت پدر خود رسیدید از ایشان بخواهید یکی از آنها را برای کمک نزد شما بفرستد تا از اين همه رنج و محنت آسوده شوید .

پس فاطمه زهرا خدمت رسول خدا رفتند ، اما دیدند عده ای با ایشان مشغول بحث و گفتگو هستند، شرم کردند در حضور آنها چیزی بگویند لذا به خانه بازگشتند ساعتی بعد رسول خدا صلى الله عليه و آله به خانه ما آمدند و فرمودند : فاطمه جان ! ظاهرا با من کاری داشتید
حضرت زهرا چیزی نگفتند پدر دوباره سوال خود را تکرار کردند

على عليه السلام مى گويد: عرض كردم : اى رسول خدا من برای شما می گویم . زیادی کارهای منزل فاطمه را به زحمت انداخته . شنيدم چند غلام را خدمت شما آورده اند، گفتم : به سراغ پدر خود بروید و از ايشان خدمتكارى بخواهید تا شما را مساعدت نمايند.
رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: میخواهید به جای آن چیزی به شما یاد بدهم که از خدمتکار برای شما بهتر باشد ؟
وقتى به رختخواب رفتيد سى و چهار بار الله اكبر و سى و سه بار سبحان الله و سى و سه بار الحمدلله بگوييد و این بهتر از آن خدمتکاری است که میخواستید

از آن به بعد حضرت زهرا سلام الله علیها تسبيحى از نخ درست کردند و به آن صد گره زده بودند و با آن این اذکار را میگفتند تا اين كه حمزه سيدالشهدا عموى پيامبر شهيد شدند ، پس از شهادت حمزه براى ساختن دانه هاى تسبيح از تربت او استفاده کردند .

امام صادق عليه السلام مى فرمايد:
ما بچه هاى خود را همان طور كه به نماز امر مى كنيم ، به تسبيح حضرت فاطمه عليهاالسلام نيز امر مى كنيم

امام صادق عليه السلام درباره آيه

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْراً كَثيراً
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! خدا را بسيار ياد كنيد

مى فرمايد:

كسى كه تسبيح فاطمه زهرا عليهاالسلام را بگويد، خدا را زیاد ياد كرده است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید